ברוכים הבאים לשיעור היסטוריה של הגורים החמודים!

גלו עוד דברים מעניינים על מצרים העתיקה, יוון העתיקה, ימי הביניים והזמן שלנו יחד עם הפרוות. כל אחד מהם יציג בפניכם עובדות היסטוריות מדהימות!

אפלטון

יוון העתיקה ידועה בפילוסופים גדולים, אמנים, מיתוסים על גיבורים ואלים. זהו גם מקום הולדתם של המשחקים האולימפיים, שנערכו לראשונה בשנת 776 לפני הספירה. היוונים לבשו זרי דפנה לאות תהילה, ניצחון וכישרון אמיתי.

מוּזָה

מוזות במיתוסים יווניים עתיקים הן אלות, פטרונות השירה, המדעים והאמנויות. לפי אחת האגדות, המילה "מוזיקה" מגיעה מהמוזות. המוזות חיו בהר הליקון או פרנסוס. כאן רקדו המוזות לצלילי הליירה, כלי מיתר עתיק

קליאו

קליאופטרה היא המלכה האחרונה של מצרים העתיקה, המכונה לעתים קרובות פרעה האחרון. היא הייתה מאוד אינטליגנטית, למדה מתמטיקה, אסטרונומיה, נאום ופילוסופיה. המלכה ידעה מספר שפות: יוונית, מצרית, עברית, אתיופית, ארמית, פרסית ואפילו לטינית.

אייבארס

 
 
ויקינגים – לוחמים נורדיים עתיקים מימי הביניים המוקדמים, מלחים מצוינים. הם כונו "אנשי הים". תקופת הוויקינגים מתייחסת למאות ה-8-11. הוויקינגים היו חמושים בגרזנים, חניתות, מגנים, מוגנים בקסדות ובדואר שרשרת.
 
 

טוטארמוס

במצרים העתיקה, השליטים כונו "פרעונים". הם הושוו לאלים. כבוד גדול ניתנו לפרעונים, נבנו עבורם ארמונות מפוארים וקברים – פירמידות ששרדו עד ימינו. פרעונים מצריים מפורסמים: תותנקאמון, רעמסס השני, אמנחותפ השלישי, צ'אופס וכו'.

הרולד

ויקינגים הם מלחים מיומנים שיוצאים למסעות ארוכים. הם לא היו רק לוחמים, אלא גם סוחרים ומגלים. לקמפיינים צבאיים ימיים הם השתמשו בדראקרים – ספינות צרות מהירות, ולמסחר ונדודים – קנורים רחבים ומרווחים.
 
 

וויליאם

אבירים מימי הביניים נחשבו לאליטה של ​​כל צבא. ככלל, אביר הוא נציג של משפחה אצילה. היה צריך לזכות בתואר אביר. האבירים היו צריכים לפעול לפי קוד הכבוד: להיות אמיצים, נאמנים לחובה, להראות אצילות, להגן על החלשים.

אוריסיה

ימי הביניים (התקופה מהמאות ה-5 עד ה-15) הם עידן הקרבות, כיבוש אדמות וכמובן, כיבוש לבבות של נסיכות יפות! שמלות מעודנות עבורם נתפרו רק ממיטב הבדים וקושטו בשפע. בגדים היו מורכבים משכבות רבות. האמינו שככל שיש יותר שכבות
של בגדים, כך המיקום גבוה יותר.

אסטרו

במאה ה-20, החלל פתח את מרחביו בפני אנשים! האדם הראשון שטס לחלל היה הקוסמונאוט הרוסי יורי גגרין. זה קרה ב-12 באפריל 1961. ניל ארמסטרונג היה האסטרונאוט הראשון שנחת על הירח ב-1969.

וגה

המאה ה-20 הפכה לעידן כיבוש החלל החיצון להיסטוריה. כלבים עפו לחלל לפני אנשים. בלקה וסטרלקה הפכו ל"חלוצים" מצליחים. בחללית הם עשו 17 סיבובים סביב כוכב הלכת וחזרו חזרה.