לפני זמן רב גלקסיית שביל החלב הופיעה במרחבי החלל העצומים. מיליארדי תושבים חיו שם: כוכבי לכת גדולים וקטנים, כוכבים בודדים, אסטרואידים ושביטים, ואפילו כמה חורים שחורים.

יותר מכל בלטו באופק המכוכב 8 תושבים שמימיים מיוחדים שנקראו על שמם – קוסמופוניה קטנה. אוספים את כל הפוני ומגלים מה שמותיהם הקוסמיים מסתירים!

שמש

נקרא על שם הכוכב הבהיר ביותר בגלקסיית שביל החלב. מאז ילדותה שמש הראתה איכויות מנהיגות וכעת היא קוסמופוניה חשובה מאוד בגלקסיה. כמו הכוכבת שלה, השמש אוהבת לטפל בזולת, ולכן היא בחרה במקצוע הרופא לעצמה. החברה הטובה ביותר של שמש היא שכנתה הקרובה ביותר ונוס. יחד הם מרבים לשוחח על כוס אבק כוכבים חם.

וֵנוּס

נקרא על שם כוכב הלכת הצהוב בגלקסיית שביל החלב. ונוס היא מאוד יפה ומגונדרת, מבלה את כל היום בדאגות מהופעתה. הוא מסרק את רעמתו וזנבו, ואז בוחר תכשיטים, ואז משתזף תחת קרני הכוכבים הקרובים ביותר. לא בכדי אנשים כינו את אלת היופי לכבודה.
החבר הכי טוב של ונוס הוא שמש, וגם צדק לא אדיש אליה

וסטה

נקרא על שם אסטרואיד גדול בגלקסיית שביל החלב. וסטה היא פידג'ית, חובבת הרפתקאות וספורט אמיצה, ולכן מעדיפה מנוחה פעילה על פני קריאת ספרים ולימוד. כל הזמן בחיפוש אחר ריגושים, לא בכדי אסטרואידים נחשבים לחפצי שטח בלתי צפויים.  
החבר הכי טוב של וסטה הוא מרקורי, לעתים קרובות הוא עוזר לה במיזמים החדשים שלה

ארץ

נקרא על שם הפלנטה הכחולה בגלקסיית שביל החלב. כדור הארץ הוא הקוסמופוניה הנדיבה והנדיבה ביותר. כוכב הלכת שלכבודו היא נקראת הגן על יצורים חיים רבים, שם הם חיים באכפתיות וחיבה, ופוני האפוטרופוס עוזר לה בכך. כל היום היא דואגת שאף אחד לא יפריע לחיים הרגועים של תושבי כדור הארץ. החבר הנאמן ביותר של כדור הארץ – הירח

כַּספִּית

נקרא על שם כוכב הלכת הקטן בגלקסיית שביל החלב. כספית היא קוסמופוניה קטנה, כמו הפלנטה שעל שמה היא נקראת. שובב, קשקוש ואהוב על כל נערות הפוני. הוא רואה את עצמו ממציא גדול, כי הבילוי המועדף על מרקורי הוא להמציא משחקים ומתיחות, ולרתק את כל הסובבים אותם. החבר הכי טוב – וסטה

קרס

נקרא על שם כוכב הלכת הזעיר בגלקסיית שביל החלב. קרס הזעיר הוא הקוסמופוניה הצייתנית והחכמה ביותר. למרות גודלו, הוא נחשב לסמכות, שכן הוא יודע הרבה, מכיוון שהוא קורא ספרים ולומד היטב. לעתים קרובות ניתן למצוא אותה בחברת חברתה הטובה ביותר – צדק.

צדק

נקרא על שם כוכב הלכת הגדול ביותר בגלקסיית שביל החלב. כמו כוכב הלכת, צדק הוא הקוסמופוניה הגדולה והחזקה ביותר, ורעמתו העבה המפוארת היא קנאת בנות פוני. עם צמותו הארוכה צדק מונע מטאוריטים מעצבנים מכוכב הלכת שלו. כבר מזמן חלק מוונוס ומתיידד עם קרס

ירח

נקרא על שם הלוויין של כוכב הלכת הכחול – כדור הארץ. החבר הנאמן והמלווה של כדור הארץ הוא הירח המסתורי. היא עוסקת באסטרולוגיה, ולכן הבילוי החביב עליה הוא לנבא תחזיות המסייעות בחיזוי העתיד על ידי מיקומן של גרמי השמיים בחלל. כל הקוסמופונים פונים אליה לעיתים קרובות לקבלת עצות